EVEREST MODEM KURULUMU

EVEREST MODEM KURULUMU AŞAĞIDAKİ GİBİ YAPARAK GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

1- Cihazınızın güç adaptörünü takın ve internet kablosunu modemin WAN portuna takın. Modeme kablolu bir şekilde bağlanmak için LAN girişine bilgisayarınızı yada diz üstünüzü bağlayın. Kablosuz olarak tablet ve cep telefonu ile bağlanmak için bu cihazlarınızın kablosuz ağ bulma ayarlarından modem ismine tıklayıp bağlanabilirsiniz. Modem ismi daha önceden belirttiğiniz bir isim olacağı gibi fabrika ayarlarına dönmüş cihazlarda Everest başlıklı bir isimde olabilir.

dav

2-İnternet penceresine 192.168.0.1 yazarak giriş yapın. Aşağıdaki resimde kırmızı ok’un gösterdiği yere admin yazın ve Kullanıcı Girişi’ne tıklayın.

Everest Modem Kurulumu
Everest Modem Arayüz Giriş

NOT: Bu aşamadan sonra iki ayrı kurulum sistemi gösterilecektir. Dış anten eğer bireysel olarak sadece sizin kullanımınızdaysa 3ncü maddeyi okuyun. Eğer binanızda Linyit Net merkezi sistem bulunuyorsa lütfen 3ncü maddeyi geçerek 4ncü maddede belirtilen işlemleri yapın.

3- Bağlantı türünü “Dinamik IP” olarak seçin ve ardından modeminize kablosuz olarak bağlanırken ihtiyacınız olan WiFi Adı ve WiFi Şifresi bilgilerini kendinize göre belirleyin ardından tamam tuşuna basın.

4- Bağlantı türünü “PPPOE” olarak seçin ve ardından Linyit Net tarafından aboneliğinize tanımlanan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Modeminize kablosuz olarak bağlanırken ihtiyacınız olan WiFi Adı ve WiFi Şifresi bilgilerini kendinize göre belirleyin ardından tamam tuşuna basın.

Everest Modem Wifi Yapılandırma

5- İlgili işlemleri başarı ile tamamlanmasının ardından internet erişiminiz aktif olacaktır. Yönlendirme ekranı bir süre belirdikten sonra modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Everst Modem Giriş Arayüz

6- Kurulum işlemi tamamlanmış modeminizin kablosuz ağ adını yada şifresini daha sonradan değiştirmek isterseniz 2nci adımın ardından bu defa modem arayüzü karşınıza gelecektir. İlgili arayüz menüsünde yer alan “Kablosuz Ayarları” bölümüne tıklayın.

Everest Modem Wifi Kurulum Tamamlandı

7- Açılan ekranda kendi belirleyeceğiniz WiFi Adı ve WiFi Şifresi bilgilerini doldurduktan sonra Tamam butonuna basın. Ardından gelen uyarıya tekrar Tamam butonuna basın.

Everest Modem Kurulum
0 (850) 213 76 40 MENÜ FATURA ÖDE
Başa Dön