İnternet Hız Testi

Doğru Bir Hız Testi Yapmak İçin Yapılması Gerekenler

  • İlk olarak sağlıklı bir hız testi için 3,4 defa hız testi yapmanızı tavsiye ederiz.

  • Öncelikle, ethernet kablosuyla bilgisayarınızı modeminize bağlayın. Bilgisayarınızın kablosuz özelliği varsa geçici olarak devre dışı bırakın, böylece kablosuz olarak testi yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. Bunu istememizin sebebi, kablosuz bağlantıda performans olarak ciddi kayıpların yaşanabilmesi.

  • Bilgisayarınızda başka internet sayfaları açık olmamalı. Varsa hız testi yapacağınız sayfa hariç tüm sekmeleri kapatın.

  • Arka planda interneti kullanan, ya da her an internetin kullanabilecek programlarınız varsa hepsini tamamen kapatın. Virüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Aynı ağdan herhangi bir cihazın (örneğin cep telefonunuz) internete girmediğine emin olun.

  • İnternete hız testi için kullandığınız tarayıcının arama geçmişini silin, tarayıcılar girdiğiniz sitelerin geçmişini çerezleri (cookies) tutuğu için, tarayıcınızın ön belleği zamanla şişer ve kullandığınız tarayıcının internete girerken ağırlaşmasına sebep olmaktadır.
    Ve en son olarak şunu unutmayın: Hız testiniz internet kullanımının yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerden internet kullanan kişi sayısı),hız testi için kullandığınız programın serverlerinin yakın veya uzak olmasına ev içi tesisatınızın kalitesi ve modem ayarlarınıza göre değişiklik gösterebilir.
    Her şey tamamsa, hız testini başlatmak için aşağıdaki Start butonuna basın.

0 (850) 213 76 40 MENÜ FATURA ÖDE
Başa Dön